Konzervanty

Konzervanty, ako naznačuje už ich názov, uchovávajú čerstvosť. Používame ich na ochranu produktov pred baktériami a plesňami. V prírode chránia konzervanty rastlinné, ľudské a zvieracie bunky. Hrajú aj nevyhnutnú úlohu pri uchovávaní bezpečnosti a vysokej kvality našich výrobkov. Bez nich by produkty mohli začať páchnuť, zmeniť farbu alebo by sa na ich mohla vytvoriť pleseň.

Skin care

Každý z našich produktov posudzujeme a vyberáme preň najvhodnejší konzervant alebo ich kombináciu, pričom zohľadňujeme faktory, ako je typ produktu, ako sa bude používať a kde sa bude skladovať. Napríklad pri krémoch zohľadňujeme, či ho opakované ponáranie prstov do produktu nekontaminuje.

Okrem dodržiavania príslušných zákonov a nariadení posudzujeme bezpečnosť aj sami a sledujeme najnovší vedecký výskum. Používame len nevyhnutné konzervanty a pozorne sledujeme používané množstvo. Vďaka tomu ich používame bezpečne a zodpovedne.

Chápeme, že niektorí ľudia niektoré konzervanty radšej nepoužívajú. S ohľadom na to sa nám občas darí vytvoriť produkty, ktoré neobsahujú konkrétne konzervanty.

V nasledujúcich častiach sa dočítate viac o konzervačných zložkách, na ktoré sa nás najčastejšie pýtate: parabény, metylizotiazolín, donory formaldehydu a fenoxyetanol.

Odpovede na otázky

Na začiatok

SOCIÁLNE SIETE

Vždy sa radi spojíme s tými, ktorí majú záujem o udržateľnú budúcnosť.

KONTAKTY

Spojte sa so spoločnosťou Unilever a tímom špecialistov alebo nájdite kontakty po celom svete.

Kontaktujte nás