1. Domov
  2. ...
  3. Kto sme
  4. Naša história

Naša história

Unilever je spoločnosť založená na cielenom zmysle a naše jedinečné dedičstvo stále formuje cestu a spôsob, akým robíme obchod dnes.

Súčasť reklamy Blue Band v Indii

Robíme udržateľný život samozrejmosťou

Unilever archívy

Unilever historický Port Sunlight

Umiestnené v Port Sunlight, historický domov spoločnosti Unilever vo Veľkej Británii, archívy Unileveru sú medzi najdôležitejšími zbierkami podnikateľských záznamov na svete.

V 90-tych rokoch 19. storočia, William Hesketh Lever, zakladateľ Lever Brothers, si zapísal svoje nápady pre mydlo Sunlight Soap – jeho revolučný nový produkt, ktorý pomohol spopularizovať čistotu a hygienu vo viktoriánskom Anglicku.

Boli to “spraviť čistotu samozrejmosťou; skrátiť a zjednodušiť prácu žien; podporovať zdravie a prispievať k osobnej príťažlivosti a pôvabu, aby bol život príjemnejší, radostnejší a prospešnejší pre ľudí, ktorí používajú naše produkty”.

Tento cielený zmysel a misia bol vždy súčasťou kultúry Unileveru. V 21. storočí stále pomáhame ľuďom vyzerať dobre, cítiť sa dobre a dostať od života viac – a náš cieľ ako podnikania je "robiť udržateľný život samozrejmosťou".

Nasledujte našu časovú os a zistite viac o našej histórii.

Na začiatok