Prejsť na Obsah

Zachráňme kozmetiku bez testovania na zvieratách

Publikované:

Milovníci zvierat, potrebujeme hlas každého z vás - európsky zákaz testovania na zvieratách je v ohrození. Poďme spoločne zachrániť kozmetiku bez utrpenia.

A purple background with a line-drawn rabbit and mouse in white.

Dove netestuje na zvieratách, už viac ako 40 rokov využívame iné možnosti, ako zaručiť bezpečnosť našich výrobkov. Teraz sme spojili sily s The Body Shop a s organizáciami People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), Cruelty Free Europe (CFE), Humane Society International (HSI), Eurogroup for Animals and the European Coalition to End Animal Experiments (ECEAE) zastupujúcimi viac než 100 organizácií na ochranu zvierat.

Naším spoločným cieľom je bojovať proti obnove testovania na zvieratách v Európe. Pripojte sa spolu s nami k občianskej iniciatíve, ktorá zbiera 1 milión podpisov a vyšle jasný signál zákonodarcom, že chceme kozmetiku bez krutosti.

Kozmetika bez utrpenia potrebuje našu pomoc

Po desaťročiach boja občanov aj organizácií za práva zvierat Európska únia zakázala testovanie kozmetiky na zvieratách v roku 2004. V roku 2009 zastavila aj testy na kozmetické prísady - a nakoniec, v roku 2013 zakázala predaj všetkých kozmetických produktov, ktoré boli testované na zvieratách. Tento zásadný zákaz sa stal zlatým štandardom pre regulačné zmeny v krajinách celého sveta. Teraz je ale zákaz v ohrození.

European Chemical Agency (ECHA) navrhuje nové testovanie na zvieratách pre ingrediencie, ktoré spotrebitelia bezpečne používajú a mnoho rokov sa s nimi vo výrobe pracuje (vr. Výroby kozmetiky). Ak tieto zmeny budú schválené, milióny zvierat by mohli byť podrobené krutému a zbytočnému testovaniu. To je neprijateľné, predovšetkým keď existujú alternatívy.

Tieto zmeny navyše ohrozujú nielen doterajší zákaz testovania na zvieratách, ale aj pokrok v celosvetovom zákaze kozmetických testov na zvieratách do roku 2023 - čo Európsky parlament požaduje od roku 2018.

Používajte vedu, nie zvieratá

Dove globálne netestuje na zvieratách a je značkou certifikovanou spoločnosťou PETA. V roku 2018 sme prijali zásadu zakazujúcu akékoľvek testy na zvieratách u všetkých našich produktov kdekoľvek na svete. Vďaka moderným vedecky dostupným alternatívam nie sú testy na zvieratách nutné, sami ich nepoužívame viac ako 40 rokov.

Zachráňme kozmetiku bez utrpenia

Pripojte sa k Dove, The Body Shop a viac ako 100 organizáciám na ochranu zvierat a vystúpme jednotne proti testovaniu na zvieratách v Európe. Potrebujeme vašu pomoc, aby sme čo najrýchlejšie získali 1 milión podpisov pre európsku občiansku iniciatívu. Tým vyšleme jasný signál, že požiadavky agentúry ECHA na nové testovanie porušujú prísľub Európy bez testovania kozmetiky na zvieratách a sú v rozpore so želaním jej občanov. Pripojte sa k nám a požadujte, aby Európska komisia:

1. chránila a posilnila zákaz testovania kozmetiky na zvieratách

2. transformovala nariadenia o chemikáliach tak, aby ochrana zdravia a životného prostredia bola zaručená aj bez nových testov na zvieratách

3. modernizovala vedu v EÚ tak, aby všetky testy na zvieratách v EÚ mohli byť ukončené

Ukončime testovanie na zvieratách nadobro, žiadne zviera by nemalo trpieť v mene krásy. Ak ste občanom EÚ, môžete podpísať Tu.

Späť hore