Prejsť na Obsah

Vedecký dôkaz krásy: samoopaľovacie produkty Dove Summer Revived

Publikované:

Aké je tajomstvo krásne opálenie bez slnka? Spýtali sme sa odborníka, ako vlastne funguje sortiment samoopaľovacích produktov Dove.

Tubes and mousse cans of Dove Summer Revived gradual tan, Dove’s tanning moisturiser designed to give skin a summer glow.

Získanie krásneho opálenie bez toho, aby ste čelili škodlivým slnečným UV lúčom, je horúcim trendom - a rýchlo rastie. Fortune predpovedá, že globálny trh so samoopaľovacími výrobkami vzrastie z 1,1 miliardy dolárovv roku 2023 na 1,7 miliardy dolárov do roku 2030. (Otvorí sa v novom okne)

Rad samoopaľovacích produktov Dove Summer Revived, dostupný na českom a slovenskom trhu, je pripravený využiť tento rastúci dopyt po bezpečnejších alternatívach opaľovania. Kolekcia obsahuje telové mlieka a peny, ktoré je možné použiť na telo aj tvár. Zloženie poskytuje postupné opálenie a zároveň obohacuje pokožku starostlivosťou, ktorú spotrebitelia očakávajú od Dove.

Požiadali sme Richa Connella, hlavného vedeckého špecialistu spoločnosti Dove, aby nám vysvetlil vedecké princípy, ktoré stoja za samoopaľovaním bez slnka.

Ako funguje rad samoopaľovacích produktov Dove Summer Revived?

Produkty Dove Summer Revived využívajú prirodzenú chémiu vašej vlastnej pokožky na prirodzene vyzerajúce opálenie bez neslávne známej vône, ktorú si spájame s klasickými samoopaľovacími výrobkami. Naše výrobky sú vhodné pre všetky typy pleti, postupne ju opaľujú a dodávajú sa v dvoch odtieňoch (svetlý až stredný a stredný až tmavý), ktoré vám umožňujú prispôsobiť požadované výsledky žiarivej pokožke. Samoopaľovacie produkty Dove Summer Revived sú tiež účinnými dennými hydratačnými prípravkami. Telové mlieka poskytujú až 72 hodín hydratácie a penenia až 48 hodín pri vývoji letnej žiary.

Aké sú kľúčové zložky, ktoré dodajú vašej pokožke letný lesk?

Kľúčovou zložkou samoopaľovacích produktov Dove je dihydroxyacetón (DHA). Táto účinná látka prírodného pôvodu interaguje s aminokyselinami v keratíne, ktorý sa prirodzene nachádza v pokožke a vytvára karamelovo sfarbené komplexy, ktoré postupne (a dočasne) vytvárajú opaľovací vzhľad pokožky. V produkte Dove Body Love Skin Visible Glow (Otvorí sa v novom okne) je tento efekt umocnený prítomnosťou minerálov odrážajúcich svetlo, ktoré zvýrazňujú opálenie jemným leskom.

Dove Summer Revived lotion from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow. Product shown with amber background

Ako dlho zvyčajne vydržia samoopaľovacie produkty Dove – a ako dlho trvajú ich účinky?

Po aplikácii samoopaľovacieho produktu Dove na pokožku si po 2-4 hodinách začnete všímať postupné tmavnutie. Vaše opálenie sa vyvinie v priebehu nasledujúcich 24-48 hodín. Tento proces je dočasný a reverzibilný a opálenie v najbližších dňoch rovnomerne a jemne vybledne. Ak chcete, aby opálenie vybledlo rýchlejšie, môžete pokožku ošetriť jemným peelingom, kefou alebo exfoliačnými rukavicami.

Ako často by mali ľudia používať samoopaľovacie produkty Dove, aby dosiahli najlepšie výsledky?

Technológia samoopaľovacích produktov Dove pracuje s jedinečnými vlastnosťami pokožky každého jednotlivca, takže si budete musieť nájsť rutinu, ktorá vyhovuje vám a požadovanému jasu. Pre väčšinu používateľov sa požadovaná farba vyvíja postupne v niekoľkých aplikáciách, takže stojí za to vytvoriť si vlastnú samoopaľovaciu rutinu.

Pre silnejšie opálenie sa môžete rozhodnúť aplikovať produkt každý deň - najmä ak si počas vývoja opálenia všimnete, že ste predchádzajúci deň vynechali nejaké miesto na tele. Pre jemnejší účinok možno budete musieť produkt aplikovať znova každý druhý deň.

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, počkajte, kým sa produkt úplne nevstrebe do pokožky a nevyschne, než sa oblečiete. Aj keď sa naše výrobky rýchlo vstrebávajú, snažte sa nedotýkať vašej pokožky. Tým sa zabráni výsledkom pruhovaného alebo škvrnitého opálenia. Receptúra Dove sa však vstrebáva veľmi rýchlo, takže nebudete musieť dlho čakať. Pri prvom sprchovaní po aplikácii samoopaľovacieho prípravku Dove sa vyhnite peelingom a exfoliantom a pokožku jemne osušte, aby ste si udržali účinok dlhšie.

Dove Summer Revived lotion from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow. Product with blue background.

Ako sa samoopaľovacie produkty Dove starajú o moju pokožku?

Výrobky Dove vám umožnia dosiahnuť prirodzene vyzerajúce opálenie bez potreby vystavenia slnku. Vyhnete sa tak negatívnym účinkom, ktoré prichádzajú s opaľovaním – spáleniu slnkom a poškodeniu UV žiarením.

Výrobky Dove vám umožnia dosiahnuť prirodzene vyzerajúce opálenie bez potreby vystavenia slnku. Vyhnete sa tak negatívnym účinkom, ktoré prichádzajú s opaľovaním – spáleniu slnkom a poškodeniu UV žiarením.

Mám pred aplikáciou samoopaľovacieho produktu Dove Summer Revived použiť hydratačný krém?

Pred použitím prípravku Dove Summer Revived nemusíte používať hydratačný krém – práve naopak, aplikácia telového mlieka tesne pred prípravkom Dove Summer Revived môže zabrániť správnemu vstrebávaniu produktu do pokožky a zabrániť účinnej látke DHA dostať sa do bielkovín v pokožke, s ktorými interaguje. DHA je kľúčovou zložkou pre rozvoj opaľovacieho účinku na pokožku, preto sa na ňu musí aplikovať priamo.

Zatiaľ čo zdravá a hydratovaná pokožka je dôležitá pre prirodzené a rovnomerné opálenie, naše produkty Dove Summer Revived boli navrhnuté tak, aby poskytovali až 48 hodín hydratácie pri každej aplikácii, vďaka čomu sú účinnými dennými hydratačnými prípravkami s výhodou postupného samoopaľovania.

Ak chcete začleniť Dove Summer Revived do svojho režimu starostlivosti o pleť, pred použitím nášho progresívneho samoopaľovacieho prípravku môžete urobiť niekoľko krokov. Ak sa chcete oholiť, urobte tak 24 hodín pred podujatím Dove Summer Revived. Pred aplikáciou produktu sa osprchujte, nie priamo po aplikácii. Ak chcete aplikovať kožný peeling, urobte tak pred aplikáciou Dove Summer Revived.

Two cans of Dove Summer Revived mousse from Dove’s gradual tan range to give skin a summer glow.

Aký je rozdiel medzi penou Dove Summer Revived a telovým mliekom?

Formát produktu, ktorý vám vyhovuje, je vecou osobných preferencií. Pena aj mlieko používajú technológiu DHA na postupné samoopaľovanie a obe obsahujú vysoké množstvo zvlhčovačov pre každodennú hydratáciu pokožky.

Oba formáty produktov sú vhodné pre všetky typy pleti a sú dermatologicky testované. Ak dávate prednosť ľahšej textúre s dlhšou dobou absorpcie, ktorá vám pomôže vyhnúť sa šmuhám alebo zmeškaným škvrnám, môžete uprednostniť Summer Revived Progressive Tanning Mousse. (Otvorí sa v novom okne) Ak dávate prednosť produktu, ktorý sa rýchlo a ľahko vstrebáva do pokožky, môžete uprednostniť Summer Revived Progressive Tanning Lotion.

Spôsobuje každodenné sprchovanie pomalšie opálenie?

Počiatočný vývoj vášho postupného opaľovania sa uskutoční počas prvých 2-4 hodín po aplikácii, takže by ste sa mali vyhnúť sprchovaniu počas tohto počiatočného obdobia, aby sa vaše opálenie mohlo správne vyvíjať. Potom by sprchovanie každý deň nemalo spôsobiť, že sa vaše opálenie vyvíja pomalšie. Denné sprchy však môžu spôsobiť, že vaše opálenie vybledne rýchlejšie. Ak chcete minimalizovať vplyv každodennej sprchy na vaše opálenie, vyhnite sa exfoliácii a po sprchovaní sa jemne osušte.

A nakoniec, ako môžete odstrániť zvyšky samoopaľovacieho produktu Dove z rúk po aplikácii?

Aby ste predišli nežiaducemu opaľovaniu na rukách, umyte a osušte si ruky ihneď po aplikácii produktu. V prípade núdze môžete použiť aj vlhčenú utierku na rýchle umytie rúk po použití samoopaľovacieho produktu Dove.

Späť hore