Čaj s príbehom: Lipton Yellow Label

Lipton, to sú kvalitné čajové nápoje rozmanitých druhov a chutí. Lipton, to je svetová kvalita, ale aj dlhoročná tradícia. Lipton, to bol muž, ktorý svojím zápalom a vnútornou energiou boril veterné mlyny. Jeho celé meno je Sir Thomas Johnstone Lipton a vďačíme mu za vytvorenie našej obľúbenej značky čaju Lipton.

Lipton image

Sir Lipton bol vizionárom s odvahou skúšať nové a neoverené marketingové koncepty, a vytvoril tak uznávanú a celosvetovo obľúbenú značku čajov. Nie nadarmo bol Steve Jobs označovaný za novodobého Thomasa J. Liptona. Ako sa ale pätnásťročný írsky mladík s obchodným duchom dostal k titulu Sir? To všetko dosiahol Thomas Lipton vďala vášni pre obchod a pre rastlinku Camellia sinensis – z tej sú vyrábané všetky pravé čaje Lipton Yellow Label.

Thomas Lipton nebol žiadny povaľač. V dvadsiatich rokoch mal už za sebou päťročnú prax v USA, kde síce vytúžené bohatstvo nezískal, ale späť domov si doviezol mnoho skúseností s tým, ako sa v Amerike „robí obchod“. Keď už si teda v 21. rokoch otvoril svoj prvý obchodík v Glasgowe, všetkých prekvapil reklamnými kampaňami, ochutnávkami výrobkov a ďalšími novinkami. Jeho podnikanie rýchlo rástlo a čoskoro spravoval úspešnú sieť obchodov.

Zvláštny vzťah si vytvoril práve k obchodu s čajom. Ten sa mu veľmi nepáčil, pretože čaj bol okolo roku 1880 drahou komoditou pre bohatých, a jeho chuť bola okrem iného zlým výrobným postupom nestála. Thomas Lipton sa teda rozhodol, že je potrebné čaj ponúknuť lacnejšie a nebál sa investovať do technológií spracovania, aby každý čaj, ktorý si doma pripravíme, chutnal rovnako dobre. Vznikli tak čajové vrecúška v žltočervenom balení, ktoré používame dodnes.

Čaje Lipton, pôvodom z Cejlónu a Indie, sa čoskoro stali populárnymi po celom svete. Vychutnávali si ich tak Japonci na jednej strane, ako aj kráľovná Viktória na strane druhej. Tá Liptona za jeho výnimočné čaje dokonca v roku 1898 povýšila do rytierskeho stavu. Sir Thomas J. Lipton tak dokázal dobiť svet.

Jeho tajomstvo kvalitného čaju spočívalo v starostlivom výbere tých najčerstvejších čajových lístkov, ktoré sú dodnes ihneď po zbere lisované na čajových plantážach. Vďaka tomu si čaj zachová plnú chuť s bohatou čajovou arómou. Najväčšou trofejou však pre Sira Liptona bolo uznanie obyčajných ľudí. Toho sa mu dostáva dodnes, pri každom vychutnanom dúšku čaja Lipton

Na začiatok

SOCIÁLNE SIETE

Vždy sa radi spojíme s tými, ktorí majú záujem o udržateľnú budúcnosť.

KONTAKTY

Spojte sa so spoločnosťou Unilever a tímom špecialistov alebo nájdite kontakty po celom svete.

Kontaktujte nás