Prejsť na Obsah

Jedlo je príliš dobré na to, aby sa ním plytvalo

Publikované:

Priemerná doba čítanie: 1 minúta

Pretože my v Hellmann‘s veríme, že jedlo je príliš dobré na to, aby sa ním plytvalo, pripravili sme si pre vás jednoduché recepty, ku ktorým vám stačí iba pár ingrediencií, ktoré možno práve teraz máte vo vašej chladničke. Dobré jedlo nemusí pozostávať z veľkého množstva surovín a veľa času stráveného v kuchyni! Kreativita je vítaná!

skewers

Zeleninové špízy s klobásou

Suroviny pre 4 osoby:

  • 2 klobásy
  • 2 červené papriky
  • 2 žlté papriky
  • 2 stredne veľké červené cibule
  • 1 stredne veľká cuketa
  • 4 varené zemiaky
  • 2 lyžice oleja
  • 4 špajdle, alebo kovové špízy
  • Knorr korenie grilovaná zelenina
  • Hellmann 's omáčka Samba

Postup:

Klobásy aj zeleninu nakrájame na kolieska. Môžeme použiť akúkoľvek vhodnú zeleninu. Striedavo napichujeme na špajdľu, potrieme olivovým olejom a posypeme korením. Ogrilujeme alebo upečieme v rúre. Podávame s omáčkou Samba.

Niečo vám chýba? Kúpte ingrediencie tu!

Gratinovaná cuketa

Suroviny pre 4 osoby:

  • 2 papriky
  • 2 stredne veľké cibule
  • 2 stredne veľké cukety
  • 200g tvrdého syra, alebo syra s ušľachtilou plesňou
  • 4 strúčiky cesnaku
  • 2 dcl smotany na varenie
  • 2 vajcia
  • 6 lyžíc Hellmann 's tatárskej omáčky
  • 3 lyžice oleja
  • 2 lyžice strúhanky
  • Soľ, korenie

Postup:

Cesnak ošúpeme, nakrájame na tenké plátky a orestujeme. Papriku a cibuľu nakrájame na kocky, osolíme, okoreníme a na oleji spoločne s cuketou nakrájanú na kolieska orestujeme. Olejom alebo iným tukom vytrieme zapekaciu misu, vysypeme strúhankou a naplníme zmesou cukety a zeleniny. Vajcia, smotanu a tatársku omáčku rozšľaháme, zmesou prelejeme zeleninu v zapekacej mise a dáme piecť. V polovici pečenia posypeme strúhaným syrom a zapečieme do zlatista. Po miernom vychladnutí môžeme servírovať.

Niečo vám chýba? Kúpte ingrediencie tu!

z
Späť hore