Prejsť na Obsah

Unilever v Českej republike a na Slovensku má novú riaditeľku

Publikované:

Priemerná doba čítanie: 2 minúty

Michaela Franeková je novou generálnou riaditeľkou spoločnosti Unilever Česká republika a Slovensko. Od 1. júla vystrieda na tejto pozícii súčasného generálneho riaditeľa Herrishe Patela, ktorý sa presúva do role výkonného viceprezidenta spoločnosti Unilever pre región východnej Európy.

michaela franekova

Bratislava, 25. júna 2019 - Michaela Franeková pracuje v spoločnosti Unilever 17 rokov. Svoju kariéru v bratislavskej pobočke spoločnosti odštartovala v roku 2003 ešte ako študentka. Následne pracovala na pozíciách v marketingu, customer marketingu a obchodu. Vo svojej poslednej, regionálnej, roli ako viceprezidentka marketingu pre kategóriu potravinových a zmrzlinových značiek pôsobila od roku 2015. V tejto úlohe sa podieľala na rýchlom raste zverených kategórií v 20 krajinách strednej a východnej Európy.

Prečo Michaela zasvätila celú svoju doterajšiu kariéru práve spoločnosti Unilever? "Vždy mi imponovalo, keď je firma progresívna a neustále rastie. Čo je však zásadné - deje sa tak v súlade so zodpovedným prístupom k životnému prostrediu a zvyšovaním pozitívneho vplyvu na spoločnosť. Sú mi tiež blízke hodnoty spoločnosti, ktorými sú čestnosť v podnikaní, priekopníctvo a inovátorstvo, zodpovednosť naprieč celým hodnotovým reťazcom a rešpekt voči všetkým, s ktorými pracujeme. "

Zásadné témy, ktoré chce Michaela vo svojej novej úlohe podporovať, sú napríklad progresívne prístupy k cirkulárnej ekonomike a tiež spolupráca na hľadanie efektívneho riešenia tejto problematiky s partnermi v sfére celého regiónu. Ako čoraz dôležitejšie chápe tiež oblasť duševného aj fyzického zdravia obyvateľov. Pozornosť bude venovať posilňovaniu tzv. Značiek s poslaním - teda pozitívny presah všetkých značiek spoločnosti Unilever na životné prostredie a spoločnosť. Chce dosiahnuť stav, kedy značky prinášajú vyšší zmysel nielen spotrebiteľom, ale aj zamestnancom, ktorí na nich pracujú.

Stredobodom Michaelinho záujmu sú zamestnanci. "Svojim leadershipom by som rada vrátila sebavedomie českému a slovenskému tímu a regiónu ako takému. Mám záujem na tom, aby sa tunajší talentovaní ľudia chodili inšpirovať a získavať skúsenosti do zahraničia, ale potom sa hrdo vracali späť. Chcela by som šikovných ľudí udržať u nás v Česku aj na Slovensku, " dodáva Michaela Franeková.

Vo svojom voľnom čase Michaela najradšej cestuje a venuje sa rôznym druhom športov, najmä freeride lyžovaniu, plávaniu a tiež volejbalu. Energiu dobíja čítaním a cvičením jogy.

Späť hore