Prejsť na Obsah

Unilever sťahuje darčekové sady AXE Dark Temptation s plávajúcim reproduktorom

Publikované:

Priemerná doba čítanie: 2 minúty

Bratislava, 11. februára 2019

Z dôvodu niekoľkých reklamácií reproduktora a USB kábla v darčekových vianočných sadách značky AXE vo Veľkej Británii, sa spoločnosť Unilever Slovensko spol. s r.o. rozhodla preventívne stiahnuť z trhu tieto sady v Slovenskej republike, a to aj napriek tomu, že na Slovensku ani v Českej republike nebola žiadna podobná reklamácia evidovaná. Rovnaký krok bol realizovaný aj v ostatných krajinách EU.

Vo Veľkej Británii bolo zistené, že za určitých podmienok sa USB kábel dodávaný v tejto sade môže pri nabíjaní reproduktora prehrievať. Toto opatrenie sa netýka kozmetických výrobkov, ktoré boli súčasťou balenia. Tie môžu byť zákazníkmi naďalej bez obáv používané.

V Slovenskej republike ani v Česku nebola zaznamenaná žiadna podobná spotrebiteľská sťažnosť. Pretože je pre spoločnosť Unilever Slovensko spol. s r.o. bezpečnosť spotrebiteľov na prvom mieste, rozhodla sa preventívne stiahnuť z trhu obe zariadenia (USB kábel a reproduktor). Zákazníci, ktorí si uvedený kozmetický balíček zakúpili, môžu kedykoľvek kontaktovať zákaznícku linku spoločnosti na čísle 0850 123 850, alebo využiť e-mailovú adresu infolinka@unilever.com, kde im budú oznámené podrobné informácie ohľadom následného postupu a kompenzácie. Spoločnosť odporúča obe zariadenia ďalej nepoužívať a reklamovať ich. Spotrebitelia nemusia vracať kozmetické výrobky AXE, ktoré boli súčasťou vianočnej sady.

Spoločnosť Unilever Slovensko spol. s r.o. sa svojim spotrebiteľom za vzniknutú situáciu veľmi ospravedlňuje.

AMI Communications
Marcela Danišová
marcela.danisova@amic.sk
+421 944 714 974

Späť hore