Prejsť na Obsah

Unilever ČR a SR vedie novo Vojtech Bukač

Publikované:

Priemerná doba čítanie: 2 minúty

Vojtěch Bukač, nový ředitel, Unilever

Praha, 16. októbra 2023 - Vojtech Bukač od októbra preberá riadenie českej a slovenskej pobočky Unileveru. Rozšíri tak svoju súčasnú pozíciu obchodného riaditeľa pre ČR a SR, kde vedie široký obchodný tím. Vojtech strieda vo vedení Michaelu Franekovú, ktorá obe krajiny riadila dohromady s potravinovou divíziou za región strednej a východnej Európy (EE) od roku 2019. Michaela bude novo, popri divízii potravín pre EE, riadiť vybrané kategórie v rámci Európy. Naďalej bude pôsobiť z pražskej kancelárie.

„Chcel by som nadviazať na Michaelu, ktorá odviedla skvelú prácu v rozvoji našej firemnej kultúry i našich talentov a pokračovať v implementácii našich udržateľných cieľov ako interne, tak voči zákazníkom a spotrebiteľom. Vzhľadom na moje dlhoročné skúsenosti z oblasti predaja chcem posilňovať kľúčovú orientáciu na spotrebiteľov, perfektnú exekúciu, budovanie a rozvoj kategórií a užšiu spoluprácu s našimi zákazníkmi.“

Vojtech do Unileveru nastúpil pred viac ako 11 rokmi s predchádzajúcimi skúsenosťami z rôznych obchodných pozícií a trade marketingu. Tri roky viedol aj slovenskú pobočku. Posledný rok prevzal plne zodpovednosť za český a slovenský obchodný tím.

Unilever je od roku 2022 riadený vertikálne v rámci 5 divízií (Potraviny, Zmrzlina, Beauty & Wellbeing, Personal Care, Home Care). Jednotlivé divízie priamo zodpovedajú vedeniu v Európe. Vojtech tak bude v novej úlohe zastrešovať lokálne riadenie spoločnosti, rozvoj firemnej kultúry a zamestnancov a zároveň bude naďalej pokračovať vo vedení obchodného tímu a spolupráci s kľúčovými zákazníkmi.

Späť hore