Mladí návrhári triumfovali s kolekciami čiernych šiat

Hitom sezóny sa opäť stala čierna – s novou Rexonou Crystal už bez obáv z bielych škvŕn v podpazuší.

replace-101x57

V súvislosti s novým radom antiperspirantov Rexona Crystal vyhlásila Rexona súťaž pre mladých módnych návrhárov. Cieľom súťaže, ktorá odštartovala v januári tohto roku, bolo otvoriť cestu novej generácii návrhárov, a takto im pomôcť preraziť na slovenskej módnej scéne. Kľúčovú úlohu pri tom zohrala čierna farba.

Módny priemysel sa bez mladých návrhárov nezaobíde. Založiť si vlastnú módnu značku je však pre mnohých veľmi ťažké. Rexona sa preto rozhodla zorganizovať návrhársku súťaž, ktorá mala podporiť nové výrobky Rexona Crystal a zároveň upozorniť na mladé návrhárske talenty.

O víťazoch súťaže hlasovalo viac ako 5 tisíc ľudí. Každý z prihlásených mal navrhnúť kolekciu pozostávajúcu z desiatich večerných šiat v čiernej farbe. Tieto návrhy putovali pred porotu, ktorá hodnotila nielen nápaditosť a kreatívnu stránku, ale aj spôsob spracovania. O troch finalistoch rozhodla odborná porota, do ktorej zasadla popredná česká návrhárka Tatiana Kovaříková, svetoznáma modelka Denisa Dvončová, známy štylista Lukáš Kimlička, odborná konzultantka Barbora Peuch a riaditeľka vydavateľského domu Mária Reháková.

Štvrtého finalistu si zvolili návštevníci portálu www.rexona.sk pomocou on-line hlasovania. Na základe víťazných návrhov nechala Rexona vyrobiť kolekcie čiernych šiat, ktoré sú ukážkou talentu finalistov a tiež uznaním renomovaných osobností zo sveta módy.

Odborná porota z jednotlivých kolekcií finalistov vybrala päť kúskov, ktoré dohromady vytvorili kolekciu Rexona Crystal. Tá sa po prvýkrát dala vidieť na slávnostnom vyhlásení súťaže, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 20. mája v bratislavskom hoteli Radisson Blu Carlton.

"Dnes večer sme mohli vidieť veľmi vyzreté a čisté kolekcie. Som naozaj hrdá na to, že kolekcie boli navrhnuté práve týmito mladými návrhármi. Pamätám si, akými ťažkými začiatkami som si prešla ja sama. Táto súťaž ukázala, že mladým talentom sa naozaj oplatí venovať pozornosť,“ hodnotí show Tatiana Kovaříková.

"Keď som posielala svoje návrhy do súťaže, nenapadlo by mi, vzhľadom na veľkú a talentovanú konkurenciu, že by som ich niekedy uvidela na prehliadkovom móle. Bola to moja prvá naozajstná módna show, mám z toho obrovskú radosť," hovorí Michaela Balogová, jedna z finalistiek. "Najlepšie na tejto súťaži bolo, že mojím návrhom vdýchol finálnu podobu tím profesionálov. A čo viac, rozhodli o tom svetovo uznávané kapacity ako Tatiana Kovaříková a Denisa Dvončová," dodala Veronika Kostková, ďalšia z víťazov súťaže Rexona Crystal.

Módna show bola výnimočná aj tým, že tu exkluzívne svoju najnovšiu kolekciu predstavila renomovaná módna návrhárka Tatiana Kovaříková.

Viac informácií na www.rexona.sk

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach