Urbaníková, Kobielsky a Kočiš pomáhali s triedou snov

Prostredie školy, v ktorom deti trávia veľkú časť dňa, je veľmi dôležité. Vedia to aj na ZŠ M. R. Štefánika na Grösslingovej ulici v Bratislave a preto sa rozhodli za pomoci Evity Urbaníkovej, Vlada Kobielskeho a Petra Kočiša triedu snov pre deti pripraviť.

replace-101x57

Vyhrnuli si rukávy a s pomocou detí dotvorili triedu tak, aby do nej deti rady chodili, rozvíjali svoju fantáziu, tvorivosť a učenie bolo pre ne hrou. Finančné prostriedky na prestavbu triedy venovali, v rámci projektu “Starostlivosťou o svoj domov pomáhajte školám”, značky čistiacich prostriedkov Cif a Domestos spoločnosti Unilever.

Prestavba triedy trvala presne týždeň a na potrebné zmeny sa vynaložili finančné prostriedky vo výške takmer 3 500 €. Finančne najnáročnejšie bolo maľovanie triedy a úprava parkiet. Dizajnérske zmeny navrhli Dominika Šubinová a Rudolf Lesňák tak, aby spĺňali potrebné kritériá a zároveň sa deťom páčili. K premene triedy, za výdatnej pomoci detí, prispeli aj jej patróni. S Evitou Urbaníkou rozveselili steny umývateľnými nálepkami.

Vlado Kobielsky sa premenil na záhradníka a triedu zútulnil kvetmi. Peter Kočiš spolu s deťmi upevnil na stenu fotorámiky. Spoločnými silami dotvorili tú správnu atmosféru triedy snov. Nová trieda bola pokrstená papierovými lastovičkami, ktoré sú symbolom celého projektu. Pribudli do nej aj dvaja noví obyvatelia, rybičky v akváriu, ktoré si okamžite získali srdcia všetkých detí a stali sa maskotmi triedy.

Premena triedy sa uskutočnila v rámci projektu “Starostlivosťou o svoj domov pomáhajte školám”. Stav slovenských škôlok a škôl môžno zmeniť prostredníctvom súťaže, ktorú podporujú značky čistiacich prostriedkov Cif a Domestos. Je určená pre všetky materské, základné a stredné školy z celého Slovenska. Školy sú rozdelené do dvoch kategórií - materské školy tvoria jednu kategóriu a do druhej sú zaradené základné a stredné školy.

V každej kategórii 5 víťazných škôl získa výhru vo výške 15 000 eur, ktoré môžu využiť na rozvoj školy podľa svojich aktuálnych potrieb. Výsledok súťaže môže výrazne ovplyvniť podpora rodičov a priateľov každej školy, ktorá sa zapojí. Na účet školy môžu pripísať body za všetky nakúpené čistiace prostriedky CIF a Domestos, ktoré použijú pre starostlivosť o svoj domov. Zvíťazia tie školy, ktoré za celé súťažné obdobie na svojom súťažnom účte nazbierajú najvyšší počet bodov na jedného žiaka školy. Súťaž prebieha od 1. apríla do 31. októbra 2010, výsledky budú zverejnené 19. novembra 2010.

Viac informácií nájdete na www.domestos.sk a www.cif.sk

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach