Hospodárske výsledky Unileveru v treťom štvrťroku 2011

Silný rast vo všetkých kategóriách v treťom štvrťroku 2011. Ďalšie dobré štvrťročné výsledky na pozadí pokračujúceho náročného ekonomického prostredia

Unilever dnes oznámil svoje výsledky za tretí štvrťrok a prvých deväť mesiacov roku 2011:

  • obrat 12,1 mld. EUR v treťom štvrťroku a 34,9 mld. EUR za deväť mesiacov
  • základný rast tržieb * bol 7,8 % v treťom štvrťroku a 6,5 % za deväť mesiacov
  • základný objem rastu bol 1,9 % v treťom štvrťroku a 2,1 % za deväť mesiacov
  • silný rast vo všetkých kategóriách – najmä v kategóriách osobnej starostlivosti o 11,3 %

V treťom štvrťroku najviac vzrástli rozvíjajúce sa trhy (13,1 %) a výrazný rast bol zaznamenaný vo všetkých kategóriách, a to najmä v osobnej starostlivosti o 11,3 %. Veľmi pozitívny príspevok k rastu obratu - 2,2 % v rámci štvrťroku - priniesla integrácia značiek starostlivosti o telo Sara Lee a rozšírenie portfólia o výrobky Alberto Culver.

Nedávno Unilever oznámil akvizíciu koncernu Kalina – jednotku na poli ruského trhu v oblasti osobnej starostlivosti – čo pomôže výrazne posilniť podnikanie na tomto dôležitom trhu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Unilever Paul Polman uviedol: „Teší ma, že môžeme oznámiť ďalšiu dobrú štvrťročnú správu, s obzvlášť silným rastom v osobnej starostlivosti a na rozvíjajúcich sa trhoch, čo posilňuje našu pozíciu na rozvíjajúcich sa trhoch. Rast bol silný vo všetkých kategóriách a pomohli mu výrobky založené na technologických inováciách, ktoré uvádzame súbežne na viac trhov. Okrem toho aj naďalej zahŕňame náš plán trvalo udržateľného rozvoja do všetkých našich oblastí podnikania."

Kategórie osobnej starostlivosti a starostlivosti o domácnosť dosiahli najsilnejší rast za deväť mesiacov a to o 7,5 %, kategórie zmrzlina a nápoje o 5,5 % a polievky, dressingy a margaríny o 5,4 %.

Na záver Paul Polman uviedol: „Naše výsledky sú povzbudzujúce, najmä na pozadí veľmi neistého spotrebiteľského dopytu, veľmi volatilných komoditných trhov, prírodných katastrof a geopolitickej neistoty v mnohých častiach sveta. Naše priority zostávajú rovnaké: ziskový rast objemu na našich trhoch, stabilný a trvalo udržateľný prevádzkový zisk a silné cash flow.“

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach

Na začiatok

SOCIÁLNE SIETE

Vždy sa radi spojíme s tými, ktorí majú záujem o udržateľnú budúcnosť.

KONTAKTY

Spojte sa so spoločnosťou Unilever a tímom špecialistov alebo nájdite kontakty po celom svete.

Kontaktujte nás