Unilever Food Solutions predstavuje nové vylepšené portfólio omáčok Knorr

Spoločnosť Unilever, divízia Food Solutions, uvádza na slovenský trh, v rámci nedávno predstavenej novej firemnej stratégie jednoznačne zameranej na zdravú výživu a udržateľnosť, nové vylepšené portfólio omáčok značky Knorr a zároveň prichádza so 4 sľubmi pre svojich zákazníkov. Medzi nové predstavené omáčky Knorr, ktoré sú prvými inovovanými produktami v portfóliu UFS v rámci vylepšenia kompletného produktového radu, patrí Jemná syrová omáčka, Šťava k mäsu, Omáčka Velouté a Šťava k bravčovému mäsu.

Hlavným cieľom spoločnosti je zmiesť mýtus o konveniencii – extrudovaných/sušených výrobkoch a ďalších polotovaroch ako omáčkach, dressingoch, atď. Spoločnosť sa snaží vzdelávať a dať do pozornosti, že tieto výrobky nie sú žiadnym „zlom“ ako sa ich snaží mnoho kuchárov prezentovať. Napr. v zahraničí sa k používaniu hlásia i kuchári ocenení michelinskými hviezdami ako napríklad nová tvár spojená s Knorr – trojhviezdičkový talianský kuchár Marco Pierre White. Spoločnosť Unilever Food Solutions chce napraviť mýty o produktoch konveniencie a preto vedľa produktových noviniek prichádza so 4 sľubmi pre svojich zákazníkov z radov stravovacích zariadení.

„Nové predstavené omáčky Knorr sú prvými vylepšenými produktmi v rámci kompletnej inovácie nášho portfólia, ktorú pripravujeme. Lepšia chuť a zdravšie recepty vyvinuté nezávislými kuchármi z celého sveta, kvalitnejšie prírodné ingrediencie, suroviny pestované trvalo udržateľným spôsobom, nahradenie umelých prísad prírodnými, nahradenie soli bylinkami a korením, praktickejšie balenia.. to je iba časť hlavných zmien, ktoré sme pripravili,“ uviedla Jitka Štichová, Country Managing Director Unilever, divízie Food Solutions ČR/SR. „Veríme, že naši zákazníci, teda kuchári a prevádzkovatelia stravovacích zariadení tieto zmeny ocenia a využijú ich k zlepšeniu spokojnosti svojich zákazníkov a hostí, ktorí sa do ich prevádzky budú radi a častejšie vracať.“

1. Lepšia chuť!

Hlavnou podstatou výrobkov Knorr je chuť – viac ako 2000 profesionálnych a nezávislých svetových kuchárov strávilo vývojom a definovaním čo najlepšej chuti receptov viac ako 40 000 hodín a uskutočnili viac ako 6000 nezávislých testov. Investície do lepších ingrediencií v receptoch dosiahli sumy 5 mil. euro. Produkty sú vyvíjané kuchármi a sú určené zase kuchárom.

2. Lepšie ingrediencie!

Spoločnosť používa v čo najväčšej možnej miere kvalitné prírodné ingrediencie, pestované trvalo udržateľným spôsobom, na priamom slnku a zozbierané na vrchole sezóny. Pre docielenie lahodnej chute sa pri zostavovaní receptov vyberá z viac ako 4 000 ingrediencií. Používajú sa také metódy sušenia použitých ingrediencií, ktoré v čo najväčšej možnej miere pomáhajú zachovať ich prirodzenú chuť a výživové hodnoty potravín. Pokiaľ to bolo možné, nahradili sa umelé prísady prírodnými a pre získanie lepšej chuti bola soľ nahradená bylinkami a korením.

3. Lepšia efektívnosť!

Produkty Knorr boli rozdelené do skupín tak, aby ich zloženie zodpovedalo potrebám každého kuchára a rôznym spôsobom varenia. Ponuka rešpektuje legislatívne požiadavky HACCP, systému kritických bodov. Pre zlepšenie efektívnosti v skladoch používa tie najpraktickejšie typy balení, ktoré nevyžadujú použitie ďalších plastových obalov. Nové Eurokontajnéri sú pevnejšie – lepšie zabránia poškodeniu, umožňujú jednoduchšiu manipuláciu, vytvárajú menej odpadu vďaka opakovanému použitiu.

4. Lepšia planéta!

Hlavným cieľom programu je ochrana planéty. Iba tá môže zaručiť tú najlepšiu kvalitu vypestovaných ingrediencií. Unilever Food Solutions vytvorila program trvalo udržateľného poľnohospodárstva „Growing for the future“, do ktorého je v súčasnej dobe zapojených 60 % dodávateľov spoločnosti a do roku 2012 do neho budú zapojení všetci dodávatelia. Do roku 2015 budú všetky hlavné ingrediencie pochádzať z trvalo udržateľných zdrojov. V hodnotení udržateľného rozvoja Dow Jones Sustainability Index sa spoločnosť Unilever Food Solutions pohybuje už 10 rokov na vrchole.

Nové vylepšené portfólio omáčok Knorr

Jemná syrová omáčka

Syrová omáčka sa hodí ku všetkým druhom cestovín, k mäsu, zelenine a rybám. Omáčka je ideálna na zapekanie (cestovín, zeleniny) a gratinovanie (mäsa, zeleniny). Pre zvýraznenie chuti pokrmu odporúčame pridať strúhaný syr (syr s modrou plesňou, čedar, ementál, parmezán) alebo žĺtok.

Šťava k mäsu

Šťava so silnou chuťou pečeného mäsa vhodná k pečeným a duseným mäsám.

Ideálna

k hovädziemu, bravčovému, teľaciemu a jahňaciemu mäsu. Z celého balenia pripravíte 12,5 l šťavy.

Omáčka Velouté

Snehobiela krémová omáčka príjemnej chuti, vône a hladkej konzistencie. Harmonický

základ pre všetky biele omáčky, ktoré môžeme použiť tak v základnej verzii, ako aj

doplnený o ďalšie suroviny. Ideálna k pokrmom z hydiny, teľaciny, zeleniny a cestovín.

Šťava k bravčovému mäsu

Silnú mäsovú šťavu môžete doplniť kúskami slaniny osmaženými dozlata a nadrobno

nakrájanou, krátko opečenou cibuľou. Šťava je vhodná k pokrmom z pečeného

a duseného bravčového mäsa, minútkam, plneným knedlíkom a k mletému mäsu. Jemná šťava s chuťou cibuľky.

Unilever Food Solutions – Kto sme

V Unilever Food Solutions, pomáhame kuchárom a dodávateľom jedla všetkých veľkostí zjednodušiť chod kuchyne – bez kompromisov, týkajúcich sa chuti či vkusu. Naše ingrediencie sú základom profesionálnych kuchýň v 74 krajinách celého sveta: Knorr, Hellman’s, Lipton a ďalší. Sme v potravinárskom priemysle od roku 1880. Sami sme kuchári. Takže chápeme, že rozhodujúca je rovnováha medzi imponovaním Vašim hosťom a vytváraním zisku. A taktiež ako udržať Vaše menu a recepty čerstvé a príťažlivé, ako sa menia časy i chute.

Kontakt Unilever Food Solutions:

Kristina Bergerová

Thámova 18

186 00 Praha 8

Tel: +420 224 071 418

GSM: +420 602 649 395

Fax: +420 224 071 122

kristina.bergerova@unilever.com

www.unileverfoodsolutions.cz

Kontakt pre média:

ACCEDO Slovakia Communications s.r.o.

Klára Karabinošová

Na vŕšku 10, 811 01, Bratislava, SK

Tel. č. 02/52444072

Klara.karabinosova@accedogroup.com

www.accedogroup.com

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach