Zohrejte sa na jeseň niečím výnimočným

Milovníci čajov majú konečne dôvod na radosť. Na slovenský trh totiž prichádza nový rad čajov Saga, ktoré v sebe ukrývajú neopakovateľnú chuť a výraznú arómu. Čaje Saga vnesú rodinné teplo do všedných chvíľ a zahrejú vás aj vašich blízkych počas sychravých jesenných dní. Od jesene sú dostupné v šiestich rôznych ovocných príchutiach a v dvoch rôznych baleniach čierneho čaju, takže je skutočne z čoho vyberať.

Saga znamená rodinný príbeh, a ako samotný názov čajov naznačuje, cieľom tejto značky je vytvárať príjemnú rodinnú atmosféru. Čaje Saga si milovníci neopakovateľných pôžitkov môžu vychutnať so svojimi blízkymi počas popoludňajších stretnutí, zahriať sa s nimi v čase sychravých jesenných podvečerov alebo si nimi pohladiť zmysly vždy, keď sa budú chcieť potešiť niečím výnimočným a lahodným zároveň.

Čaje Saga, to sú jedinečné okrúhle čajové vrecúška, ktoré sa ľahko vkladajú do šálky a tak je ich príprava skutočne jednoduchá. V praktickom obale, ktorý je možné opakovane uzatvárať, vďaka čomu si čaj uchová po dlhší čas svoju neopakovateľnú arómu, nájde každý milovník čajových pôžitkov svoj malý poklad. Keď ho objaví, už nikdy nesiahne po inom.

Čaje Saga sú od jesene dostupné vo viacerých príchutiach a za výhodnú cenu. Navyše, ovocné príchute si môžu smelo vychutnávať aj najmenší. Lesné ovocie, malina, čierne ríbezle, dula&jahoda, citrón&mäta, jablko alebo klasický čierny čaj, stačí, ak si vyberiete svoju príchuť a výnimočné chute ukryté v čajoch Saga zahrejú svojím teplom aj vás.

Vedeli ste o tom, že ....

- podľa legendy čaj náhodne objavil istý čínsky cisár pred približne 5 000 rokmi počas jedného zo svojich výletov? Keď si zohrieval vodu, zo stromov padali čajové lístky. Do nádoby s vriacou vodou mu spadlo zopár z nich. Cisár, amatérsky vedec, ochutnal tento čudesný nápoj, ktorý mu sama príroda namiešala a zachutil mu. Takto objavili v Číne čaj. Následne sa čajová kultúra rýchlo rozšírila po celej Číne a Japonsku. Dodnes patrí medzi základné kamene východnej kultúry.

- za jeden z najväčších medzníkov európskej čajovej kultúry možno považovať svadbu anglického kráľa Karola II. s portugalskou princeznou Katarínou Braganz, vášnivou konzumentkou čaju. Nová anglická kráľovná totiž chcela aj vo svojej novej domovine zaviesť pravidelné pitie čaju. Tento zámer sa jej podarilo uskutočniť natoľko úspešne, že obyvatelia ostrovnej krajiny dodnes holdujú až rituálne čajovej vášni.

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach