Školy vďaka spolupráci s rodičmi a okolím plánujú prestavby

Druhý ročník súťaže “Starostlivosťou o svoj domov pomáhajte deťom” pozná svojich víťazov. Do súťaže sa zapojilo takmer 400 škôl z celej Slovenskej republiky. Šesť škôl s najvyšším počtom bodov dostane od spoločnosti Unilever celkove 60 tisíc eur.

Materské, stredné a základné školy súťažili o finančné prostriedky na rekonštrukciu alebo zariadenie. O výhercovi rozhodovali rodičia a priaznivci jednotlivých škôl, ktorí zakúpením výrobkov Cif alebo Domestos spoločnosti Unilever a odoslaním dokladu mohli podporiť jednu zo súťažiacich škôl. Výhercovia boli vyhlásení v dvoch kategóriách: najvyšší celkový počet nazbieraných bodov a najvyšší počet bodov na jedného žiaka.

Výhercovia v kategórii “Počet bodov po prepočte na žiaka”

  • Základná škola Kráľová nad Váhom , Kráľová nad Váhom
  • Materská škola pri základnej škole Vlkovce, Vlkovce 70
  • Materská škola pri základnej škole Dolné Dubové, Dolné Dubové 213

Výhercovia v kategórii “Počet bodov”

  • Základná škola Ľutina, Ľutina 4
  • Materská škola Habovka (pri ZŠ) Habovka, E. P. Bárdoša 235/50
  • Materská škola Topoľčany, Tribečská 2633/12

Rovnako ako v prvom úspešnom ročníku bolo cieľom súťaže zapojenie rodičov a celých komunít do zlepšovania prostredia, kde vyrastajú naše deti. Štyri z víťazných škôl sa zúčastnili už prvého ročníka a tentoraz uspeli.

Na slávnostnom vyhlásení odovzdali zástupcovia spoločnosti Unilever šiestim víťazným školám šeky na 10 tisíc eur. Školy už naplno plánujú, ako výhru využijú. Deti sa môžu tešiť na rekonštruované triedy, interaktívne tabule alebo nové fitnescentrum.

„S úžasom sme sledovali, koľko ďalších škôl sa každým dňom do súťaže zapájalo. Je skvelé osobne sa stretnúť so zástupcami škôl, ktorí boli schopní vyvinúť také úsilie na zlepšenie prostredia, kde vyrastajú naše deti ,“ uviedol na slávnostnom vyhlásení výsledkov Lukáš Poór, marketingový manažér spoločnosti Unilever. „Poďakovanie a obdiv si zaslúžia všetky školy a ich podporovatelia, bez ohľadu na to, či zvíťazili alebo nie,“ dodal Lukáš Poór.

Súťaž „Starostlivosťou o svoj domov pomáhajte deťom“ sa uskutočnila už po druhýkrát. Školy, ktoré uspeli v prvom ročníku, za peňažnú výhru rekonštruovali učebne, obstarali nové zariadenie, vylepšili záhrady škôl alebo v prípade škôlok nakúpili nové stavebnice. Druhého ročníka sa zúčastnilo 216 materských a 161 základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Čo o súťaži povedali zástupcovia škôl

„Odvahu zapojiť sa do súťaže sme našli až vďaka aktívnej mamičke. V minulom ročníku sme totiž neuspeli. Tentoraz sa ale rodičom a deťom podarilo zaktivizovať neuveriteľné množstvo ľudí. Do podpory našej škôlky sa zapojila celá obec vrátane starostu, “ hovorí Zlatica Čapkovičová z Materskej školy Dolné Dubové.

„Zúčastnili sme sa i prvého ročníka, ale nevyhrali sme. Po zhliadnutí reklamy na druhý ročník v televízii sme sa rozhodli, že tentoraz zvíťazíme. To sa nám vďaka deťom a rodičom nakoniec podarilo,“ hovorí Iveta Gurková zo Základnej školy Ľutina. „Deťom obstaráme nové fitnescentrum, pracovnú dielňu a zrekonštruujeme podlahy,“ dodáva.

„O súťaži sme sa dozvedeli na internete. Aj keď starostlivosť o domácnosť je hlavne doménou žien, veľká vďaka patrí aj mužom, ktorí boli v našom prípade nesmierne aktívni, a to vrátane primátora nášho mesta,“ komentuje priebeh súťaže Katarína Bezáková z Materskej školy Topoľčany.

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach