Hera je s nami už 85 rokov

Tento rok čaká Slovensko dôležité výročie. Nie je to narodenie slávnej osobnosti ani politická udalosť. Je to výročie, ktoré je významné pre každého milovníka sladkých pečených dobrôt. Tento rok totiž oslavuje narodeniny verný spoločník v kuchyni, bez ktorého sa nezaobíde žiaden dobrý múčnik. Hera je s nami už 85 rokov.

Hovorí sa, že človek si spomienky vybaví najlepšie cez vône. Čo Vám pripomenie starú mamu viac ako vôňa jej vynikajúcich koláčov? Často sa tak vraciame k receptom uchovávaným v zažltnutých stranách rodinných kuchárok dlhé desaťročia, aby sme si pripomenuli tradičné pochúťky a odovzdali ich ďalším generáciám. A tieto rodinné poklady a tajomstvá sa už 85 rokov zakladajú na jednom pomocníkovi. Je ním Hera.

Od príchodu rastlinnej tukovej nátierky Hera na regály obchodov uplynulo 85 rokov. Za ten čas sa stala neodmysliteľnou súčasťou špajze každej tradičnej aj inovatívnej gazdinky. Piekli z nej naše staré mamy tie najtradičnejšie sviatočné, nedeľné či každodenné koláče aj slané pečivo, nezaobídeme sa bez nej ani my. Do klasického pečiva ale aj noviniek z rozličných kútov sveta – Hera zostáva najobľúbenejšou rastlinnou tukovou nátierkou na pečenie.

Prednedávnom sa na pultoch objavila aj novinka Hera maslová príchuť. Táto rastlinná tuková nátierka sa hodí nielen do cesta, skvelá je aj do krémov, vďaka nej budú mať jemnú maslovú arómu. Hera maslová príchuť dodáva dobrotám vláčnosť a jemnosť. Krémy sú vďaka nej pevné a držia tvar.

Hera pre svojich verných fanúšikov pripravila k výročiu aj malé prekvapenie. Od začiatku februára až do mája môže každý šikovný pekár poslať svoj najobľúbenejší recept s rodinným či vtipným príbehom a fotografiou. Odborná porota spomedzi všetkých prihlásených receptov vyberie 25 najlepších, ktoré sa objavia v novej kuchárskej knihe Hera Rodinné recepty. Táto kuchárka bude originálnym darčekom k 85. narodeninám rastlinnej tukovej nátierky Hera, ale aj veľkým poďakovaním všetkým priaznivcom.

Pečenie je alchýmia – ingrediencie pridávate podľa istého postupu, pečiete ich pri určitej teplote, nie vyššej, ani nižšej a z tých istých surovín urobíte rozličné múčniky. Pri správnom postupe máte dokonalý voňavý zážitok, aj malá chyba Vás však môže stáť pokazený koláč. S pomocníkmi na pečenie Hera a Hera maslová príchuť sa nepomýlite! Upečte si s nami dnes dobroty zo starých slovenských kuchárok, ale aj najmodernejšie recepty z rozličných kútov sveta. Inšpiráciu nájdete aj na www.peceniejeradost.sk

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach