Školy si tento rok môžu prilepšiť

Až 6000 eur získajú štyri slovenské školy a škôlky na svoje zveľadenie alebo nákup potrebného vybavenia. Pomôcť môžu najmä rodičia.

Slovenské školy dlhodobo bojujú so schátranými priestormi a zastaralým zariadením, ktoré si pamätajú ešte rodičia súčasných školákov. Značka rastlinných tukov Rama sa rozhodla pomôcť zmeniť školy k lepšiemu, projektom Pomáhajme školám aj deťom rásť.

Od 1. marca do 30. septembra 2013 bude mať každý pokladničný bloček s výrobkom Rama hodnotu jedného bodu. 6000 eur môžu vyhrať štyri základné alebo materské školy, ktoré nazbierajú najviac bodov. Aby dostali šancu aj menšie školy, odmenu získajú dve inštitúcie s najvyšším počtom bodov na žiaka a dve s najvyšším počtom bodov celkovo.

Projekt Pomáhajme školám aj deťom rásť má aj vzdelávací rozmer. Podmienkou pre zapojenie školy do súťaže je zaradiť aspoň raz tému zdravej výživy do vyučovacej hodiny alebo do hry. „Rama má ambíciu pomáhať, vzdelávať a inšpirovať. Záleží nám na tom, aby deti vedeli rozlíšiť zdravé jedlo od nezdravého, aby sa naučili pravidelne raňajkovať , desiatovať a poznali pyramídu zdravej výživy. To všetko sú témy, s ktorými môžu žiaci s učiteľmi na hodinách pracovať,“ vysvetľuje Veronika Kúšiková z komunikačného oddelenia spoločnosti Unilever, výrobcu rastlinných tukov Rama.

Pre rodičov pripravila Rama webovú aplikáciu “S chuťou sa pustite do domácej desiaty“. Podľa nej budú môcť rodičia pripraviť deťom desiatu na mieru podľa veku, plánovaných aktivít aj stravovacích preferencií. Podľa prieskumu združenia Výživa detí štvrtina zamestnancov škôl potvrdila zhoršenie stravovacích návykov žiakov v posledných rokoch. „Naším cieľom je preto vrátiť do škôl tradičnú desiatu plnú zeleniny, ovocia a kvalitných chutných surovín namiesto tovaru zo školských bufetov,“ hovorí V. Kúšiková.

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach