Unilever hľadá mladých podnikateľov s udržateľnými nápadmi

Spoločnosť Unilever v spolupráci s Cambridge Institute for Sustainability Leadership a komunitou Ashoka otvára ďalší ročník úspešnej súťaže Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards, ktorá je zameraná na mladých ľudí s inovatívnymi nápadmi v oblasti udržateľného rozvoja. Víťaz získa 50 000 eur na realizáciu projektu a prestížnu cenu princa z Walesu.

Po úspešnom minulom ročníku sa mladí podnikatelia do tridsať rokov môžu opäť prihlásiť so svojimi nápadmi na výrobky, služby aj aplikácie, ktoré riešia kritické problémy udržateľného rozvoja do kreatívnej súťaže Unilever Sustainable Living Young Entrepreneurs Awards. Najúspešnejší finalisti získajú viac ako 200 000 eur a budú mať možnosť získať odbornú pomoc s rozvíjaním nápadov počas dvojdenného sústredenia na univerzite v Cambridge s odbornými poradcami. Absolútny víťaz navyše obdrží prestížne ocenenie princa z Walesu Young Sustainability Entrerpreneurs Prize.

V minulom roku sa súťaže zúčastnilo viac ako 500 záujemcov z 90 krajín. Medzi najlepšími nápadmi bol aj víťazný projekt 24 ročného Gamala Albinsaida z Indonézie, ktorý vyriešil problém odpadu a zdravotníckej starostlivosti v domácnostiach s nízkymi príjmami. V projekte, ktorý bol už spustený, je hodnota odovzdaného domáceho odpadu prevedená na zdravotné poistenie.

Minulý ročník hodnotí kladne aj Paul Polman, generálny riaditeľ spoločnosti Unilever: „Mladí ľudia sú kľúčom k riešeniu mnohých problémov našej planéty a finalisti minulého roku sú toho dôkazom. Mladí predstavujú skoro 50 % populácie v rozvojových krajinách a sú bezpochyby budúcnosťou vývoja našej zeme. Je preto nevyhnutné ich neustále podporovať a investovať do ich nápadov.“

Záujemcovia sa v novom ročníku súťaže môžu registrovať až do 1. augusta 2014 na webovej stránke http://www.changemakers.com/SustLiving Vybraní finalisti budú oznámení na konci októbra 2014 a víťazný projekt bude vyhlásený v januári 2015.

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach

Na začiatok

SOCIÁLNE SIETE

Vždy sa radi spojíme s tými, ktorí majú záujem o udržateľnú budúcnosť.

KONTAKTY

Spojte sa so spoločnosťou Unilever a tímom špecialistov alebo nájdite kontakty po celom svete.

Kontaktujte nás