Poznáme víťazov súťaže Unilever výzva

Unilever dnes oznámil mená desiatich študentov, ktorí sa so svojimi projektami v oblastiach udržateľného rozvoja prebojovali do finále študentskej súťaže, ktorú spoločnosť realizuje od minulého roku. Deväť Slovákov a jeden Čech získali od spoločnosti 25 tisíc eur na realizáciu svojich projektov, na ktorú majú finalisti štyri mesiace. Okrem toho môžu traja z nich získať osobné odmeny až do výšky jeden tisíc eur a cestu na Srí Lanku v rámci slávnostného vyhlásenia, ktoré sa koná 27. februára.

„Do súťaže bolo prihlásených 77 projektov, ktoré ktoré sa najčastejšie týkali oblastí výživy a zdravého životného štýlu a životného prostredia. Študenti ukázali, že vedia byť veľmi kreatívni, majú veľa nápadov a neboja sa ich využiť. Preto sme veľmi zvedaví predovšetkým na tých súťažiacich, ktorí od nás získajú finančnú podporu na realizáciu svojich projektov a ukážu nám, čo v nich naozaj je,“ hovorí k vyhláseniu Veronika Kúšiková, manažérka korporátnej komunikácie spoločnosti Unilever. Teraz je na desiatich študentoch, aby za mesiac predstavili svoje projekty odbornej komisii a súťažili o osobnú finančnú odmenu. Víťazi sú:

Jméno studentaMestoVysoká školaProjekt
Erika IgondováBratislavaUniverzita Komenského v BratislaveBiodiverzita v mestách
Martin FeriancBratislavaUniverzita Komenského v BratislaveAktívna a pasívna rekuperácia
Michal VavríkŽilinaŽilinská univerzitaKomunitné kompostovanie v Žiline
Kristína JakubováPrešovUniverzita Konštantína Filozofa v NitreKežmarok na dvoch kolesách
Martin MiškoPrešovUniverzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachKde sú včely tam je život.
Stanislava RojkováTrenčianySlovenská poľnohospodárska univerzita v NitreŠkola hrou
Andrea BenkováBratislavaEkonomická univerzita v BratislaveMalí záhradkári
Karol HaasŽilinaUniverzita Mateja Bela v Banskej BystriciProjekt Warriors - rekonštrukcia ihriska pre strednú školu
Ján SupukaBanská BystricaTechnická univerzita vo ZvoleneSoaré 2015 viac EKO
Kristýna TylečkováBílovecOstravská Univerzita v OstraveKrálovství her a poznání

Cieľom súťaže je zapojiť študentov českých a slovenských vysokých škôl do problematiky udržateľného rozvoja a priviesť ich k aktívnej spolupráci. „Zdroje sa stenčujú, svetová populácia rastie a niektoré potreby budeme uspokojovať stále zložitejšie. Medzi ne môže patriť nedostatok potravín, prístup k pitnej vode, či znečistenie ovzdušia. U mladých ľudí vnímam vyššiu citlivosť voči týmto témam, ale je potrebné, aby sa udržateľnosti viac otvorili,“ hovorí Pavlína Kalousová, predsedníčka odbornej platformy Byznys pro společnost a mentorka súťaže.

Súťaž prebieha od 1. októbra 2014 do 30. júna 2015. Jej cieľom je zapojiť vysokoškolských študentov v Čechách a na Slovensku do problematiky udržateľného rozvoja. Účastníci mali možnosť do konca minulého roka prihlásiť svoj projekt v oblasti udržateľného rozvoja na webové stránky súťaže a bojovať tak o priazeň širokej verejnosti, ktorá hlasovaním rozhodovala o najlepších projektoch. Študentom sú od začiatku súťaže k dispozícii tzv. mentori z radov odborníkov, ktorí im poskytujú rady a informácie, ako zlepšiť svoj projekt a zároveň rozhodujú o víťazných projektoch.

Z desiatich vybraných študentov získajú traja najlepší autori projektov osobnú finančnú odmenu v čiastkach 350, 700 a 1000 eur a zároveň jeden výherca získa možnosť pozrieť sa na Srí Lanku na čajové plantáže Unileveru. Viac informácií nájdete na www.unilevervyzva.sk

Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach