Slávnostné vyhlásenie víťazov súťaže Unilever výzva

Spoločnosť Unilever v piatok rozhodla o najlepších študentských projektoch z oblasti udržateľného rozvoja, s ktorými študenti vysokých škôl z Českej a Slovenskej republiky bojovali o prvé miesta v súťaži Unilever výzva. Víťazom sa stal Martin Miško z Prešova s projektom „Kde sú včely, tam je život“, ktorý sa zameral na vzdelávanie mladých ľudí v chove včiel a posilnenie tradície včelárstva na Slovensku. Výhru v podobe 2 500 EUR na realizáciu projektu, osobnú odmenu 1 000 EUR a poznávací zájazd na Srí Lanku odovzdal slovenskému víťazovi generálny riaditeľ Florin Trandafirescu v pražskej centrále spoločnosti.

Počas piatkového vyhlásenia sa v pražskej centrále zišlo všetkých desať finalistov z oboch krajín, ktorí sa do finále dostali vďaka verejnému hlasovaniu na webových stránkach súťaže a následnému výberu odbornej poroty. Finalisti vďaka postupu do záverečného kola mali možnosť prostredníctvom polhodinových prezentácií súťažiť o finančné odmeny pre osobné účely a cestu na Srí Lanku, kde sa pestujú aj čaje Lipton. „Súťažiaci boli naozaj inšpiratívni.

Bolo na nich vidieť ich zapálenie a chuť niečo reálne robiť a pomáhať ľuďom a okoliu. Teraz je však na všetkých desiatich finalistoch, aby svoje projekty začali realizovať. Každý z nich získal od spoločnosti Unilever 70 000 Kč na realizáciu svojho projektu a my sme veľmi zvedaví, ako im to pôjde,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Unilever Česká republika a Slovensko Florin Trandafirescu.

Rozhodovanie nebolo jednoduché, preto porota z odborníkov vyhlásila dvoch súťažiacich, ktorí sa umiestnili na treťom mieste. Tými sa stali slovenskí vysokoškoláci Ján Supuka, ktorý so svojím projektom „Soaré 2015 viac EKO“, chce znížiť dopad skautského festivalu na životné prostredie a Martin Ferianc s veľmi technicky prepracovaným projektom „Aktívna a pasívna rekuperácia“, ktorý sa zaoberá využitím zvyškovej energie na báze rekuperácie vzduchu v budovách.

Druhé miesto získala taktiež slovenská študentka Andrea Benková, ktorá sa zamerala na vzdelávanie detí v materských školách v oblasti záhradkárčenia a prvé miesto získal Martin Miško s projektom „Kde sú včely, tam je život“. Projekt si kladie za cieľ, aby sa včelárstvo na Slovensku podporovalo a zároveň, aby sa rozšíril pozitívny vplyv včiel na faunu a flóru.

UmiestnenieMeno študentaMestoVysoká školaProjekt
1. miestoMartin MiškoPrešovUniverzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachKde sú včely, tam je život.
2. miestoAndrea BenkováBratislavaEkonomická univerzita v BratislaveMalí záhradkári
3. miestoMartin FeriancBratislavaUniverzita Komenského v Bratislave
3. miestoJán SupukaBanská BystricaTechnická univerzita vo Zvolene
Slovakia

Unilever Slovensko, spol. s r.o.
Karadžičova 10
821 08 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 259 326 500
F: +421 259 326 400

veronika.kusikova@unilever.com

Zistite viac o týchto témach